Home » Bez kategorii » „W domu nuda się nie uda” – porady świetlicowe na czas wolny w domu.

„W domu nuda się nie uda” – porady świetlicowe na czas wolny w domu.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba

Po świątecznym lenistwie czas trochę rozruszać główki i paluszki. Oto propozycja na ten tydzień -PUZZLE- ??Puzzle ćwiczą umysł w każdym wieku. Rozwijają wyobraźnię przestrzenną, pomagają ćwiczyć pamięć i zdolności manualne. Układanie puzzli nie ma limitu wiekowego. Trzeba tylko dobrać stopień trudności, liczbę elementów. To prezent dobry i dla dwulatka i dla emeryta. Dziś zachęcamy do odwiedzenia strony i wypróbowania własnych sił. https://www.gry.pl/gry/puzzle

Lub żeby oderwać się od ekranu komputerowego, zachęcamy Was także do stworzenia własnych puzzli.?Jak stworzyć własne puzzle? ?Potrzebujemy: ciekawy obrazek, zdjęcie, plakat, tekturkę lub kartkę z bloku technicznego odpowiadające wielkości obrazka, klej , nożyczki. Obrazek przyklejamy na tekturkę, pamiętamy, aby była wielkości naszego obrazka. Czekamy aż klej wyschnie. Zwróćmy uwagę, aby podczas klejenia nie wybrudzić klejem obrazka oraz żeby nie powstały nieładne pęcherze czy zagięcia. Gotowy obrazek dzielimy na mniejsze fragmenty. Od nas zależy, ile ich będzie. Najlepiej obrócić obrazek i od strony tekturki narysować linie podziału i wyciąć nasze puzzle. W taki oto szybki sposób, dzięki kilku prostym krokom, mamy własne, niepowtarzalne i wyjątkowe puzzle domowej roboty, które możemy wykorzystać jako sposób na nudę bądź wręczyć jako drobny upominek bliskiej nam osobie.

Trzymamy kciuki! ?? Powodzenia ??

Zuzanna Szwajca

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole