Home » Bez kategorii » WADOWICKIE POTYCZKI CZYTELNICZE

WADOWICKIE POTYCZKI CZYTELNICZE

31 maja w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bachowicach odbył się finał powiatowego konkursu dla młodszych klas szkół podstawowych: „Wadowickie Potyczki Czytelnicze”.

Organizatorami konkursu byli: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Wadowicach i Szkoła Podstawowa w Bachowicach. Konkurs trwał od listopada ubiegłego roku. Uczniowie czytali książki i zdobywali sprawności czytelnicze. Naszą szkołę godnie reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego: Hanna Kotowicz i Maksymilian Książek z klasy 3 b. W finale spotkało się 27 szkół z powiatu wadowickiego. Jedną z nagród był udział w spotkaniu autorskim z panią Renatą Piątkowską. Tak, tak!!! To ta pani, którą znają prawie wszystkie dzieci w Polsce, autorka „Gangu Swojaków” i wielu innych wspaniałych książek. Pani Renata Piątkowska opowiadając jak powstawały jej książki, wprowadziła słuchaczy w zaczarowany świat przygód swoich bohaterów. Już dzisiaj zapraszam uczniów naszej szkoły do udziały w kolejnych edycjach konkursu.

Jadwiga Nogala

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole