Home » Bez kategorii » Walentynki❤❤

Walentynki❤❤

Walentynki (Valentine’s Day) to święto zakochanych. Obchodzone jest 14 lutego, gdyż świętego Walentego czczono  (zwłaszcza  w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych) jako patrona zakochanych. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów do ukochanych.

Gimnazjaliści mieli tydzień, by napisać piękne wyznania miłosne i wrzucić  do magicznej skrzynki  św. Walentego. W piątek przed feriami pomocnicy świętego Walentego dostarczyli do rąk adresatów westchnienia od skrytych wielbicieli. Najwięcej strzał Kupidyna trafiło  w uczniów z klasy II C, ale nikt z tego powodu nie płakał, bo taką strzałą to każdy chciałby być ugodzony ;).

Maria Skrzypczak-Płaszczyca