Home » Bez kategorii » We love chess!

We love chess!

Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia oraz rozwija wyobraźnię przestrzenną. Gra w szachy wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową i rozbudza twórcze zdolności.
W Szkole Podstawowej nr 2 o rozwój dzieci i ich umiejętności szachowe dba p. Jan Gajczak, nauczyciel wychowania fizycznego i uczestnik mobilności kadry edukacji szkolnej. Nie tylko zachęca dzieci do zgłębiania tajników „królewskiej gry”, ale także wprowadza angielskie słówka związane z grą w szachy. Dwutygodniowe szkolenie językowe w Londynie przynosi same korzyści, nie tylko samemu uczestnikowi, ale co najważniejsze – dzieciom. Zajęcia prowadzone są aktywizującymi metodami pracy, np. z użyciem komputerów i strony www.chess.com.

Opracowanie: Agnieszka Bogunia
Jan Gajczak