Home » Bez kategorii » What do you know about the UK?

What do you know about the UK?

8 marca odbyły się w szkole dwa konkursy wiedzy o krajach anglojęzycznych: – The UK Quiz dla klas 4-6 ?? – What do you know about the UK? dla klas 7-8 ?? Celem obu konkursów było rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych, pogłębianie wiedzy w tym zakresie oraz motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego. Zadaniem uczniów było rozwiązanie quizów na platformie Kahoot składających się z 23 pytań dla klas 4-6 i 25 dla klas 7-8. Zakres wiedzy obejmował wiadomości z zakresu geografii, historii, kultury krajów anglojęzycznych. W starciu nie tylko liczyła się wiedza uczestników, ale także refleks, gdyż punktacja naliczana była za prawidłowość i szybkość udzielania odpowiedzi. W konkursach wzięło udział 44 uczestników, po 22 w każdej kategorii. W konkursie The UK Quiz dla klas 4-6 zwyciężyli: I miejsce: Maksymilian Książek z klasy 4b II miejsce: Zuzanna Łabaj z klasy 5b III miejsce: Martyna Woźniak z klasy 6a W konkusie dla klas 7-8 What do you know about the UK? najlepsi okazali się: I miejsce: Filip Górkiewicz z klasy 8a II miejsce: Alicja Gajdemska- Wagner z klasy 8a III miejsce: Miłosz Jura z klasy 8a Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Zwycięzcy ?

Agnieszka Bogunia Iwona Majkowska- Kochan

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole