Home » Bez kategorii » Wizyta w Sądzie Okręgowym w Krakowie

Wizyta w Sądzie Okręgowym w Krakowie

Wizyta w Sądzie Okręgowym w Krakowie była dla uczniów klas trzecich gimnazjum niezwykle emocjonującym i pouczającym przeżyciem. Ta nietypowa lekcja wiedzy o społeczeństwie odbyła się 18.02.2019 roku. Rolę przewodnika po polskim systemie karnym pełniła pani sędzia Ewa Piróg, która wytłumaczyła przebieg procesu sądowego, zadania prokuratora, adwokata, oskarżyciela posiłkowego, składu sędziowskiego i protokolanta. Uczniowie dowiedzieli się, jakie znaczenie mają słowa typu: wokanda, toga, przewód sądowy, powinowactwo i inne, dotychczas znane tylko z serialów kryminalnych. Największą niespodzianką wyjazdu była możliwość wcielenia się w role prawników, świadków i oskarżonych w czasie odgrywania symulacji procesu sądowego. Zespół orzekający w składzie: Natalia Wykręt, Dawid Tomski, Krzysztof Bylica, adwokat Magdalena Mikołajek i oskarżyciel Karolina Kręcioch doskonale wcielili się w swoje role. Uczniowie zeznający jako świadkowie, oskarżeni i poszkodowani również dali z siebie wszystko.

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole