Home » Bez kategorii » Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

9 listopada, uczniowie klas 7B oraz 8A, wraz z Panią Małgorzatą Nogalą, Renatą Bernecką oraz Małgorzatą Opyrchał –Żak udali się na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzanie dawnej stolicy Polski rozpoczęli od Collegium Maius, a konkretnie obejrzenia grającego zegara, który równo o 9:00 przywitał zwiedzających muzyką dworską z XVI wieku i pieśną akademicką Gaudeamus Igitur, a także pochodem osób związanych z dziejami Uniwersytetu Jagiellońskiego. W orszaku znajdują się figury przedstawiające: pedela UJ, królową Jadwigę, króla Władysława Jagiełłę, Jana z Kęt, Hugona Kołłątaja oraz Stanisława ze Skalbmierza. Siódmo- i ósmoklasiści udali się kolejno na lekcję historii i astronomii „Mikołaj Kopernik – bystr(ŻAK) z astronomii”, podczas której mieli ogromną przyjemność podziwiać przestronne wnętrza i unikatowe eksponaty Collegium, oraz na wystawę interaktywną „Nauki dawne i niedawne”, na której to każdy mógł wykonywać doświadczenia fizyczne i matematyczne. Uczestnicy wycieczki udali się na spacer z panią przewodnik Drogą Królewską, by wspólnie odkrywać i poznawać historię zabytków Krakowa. Smok Wawelski miał na co niektórych ogromną chrapkę, ale puścił wszystkich wolno, by mogli pogłębić swoją wiedzę na temat „magicznych sztuczek” w Muzeum Iluzji – miejscu niezwykłym! Kolejne elementy wystawy pochłaniały uczestników wycieczki bez reszty. Kto wie? Może wśród nich rośnie następca Coperfielda? Mimo chłodu i ciężkich chmur przetaczających się co rusz po krakowskim niebie, wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i zapału do nauki. Wszak, jak głosi dewiza nad wejściem do Auli Collegium Maius – „Plus ratio quam vis” (łac. „Więcej znaczy rozum, niż siła”)

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole