Home » Bez kategorii » Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

2 czerwca trzecie klasy wybrały się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Zamku w Pieskowej Skale. Następnie udaliśmy się pod Maczugę Herkulesa, gdzie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie. Poznaliśmy ciekawa historię dotycząca krzyża, który znajduje się na jego szczycie.

Maszerując Doliną Prądnika, również na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego, podziwialiśmy białe wapienne skały o niezwykłych kształtach, m.in. Igłę Deotymy, Rękawicę oraz Bramę Krakowską. Nie zabrakło czasu na schłodzenie się oraz odpoczynek przy Źródełku Miłości. Na koniec naszej wycieczki wąskimi korytarzami zwiedziliśmy Grotę Łokietka, w której według legendy ukrywał się polski król. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do Wadowic. Na długo zapamiętamy niezwykle zachwycający Ojcowski Park Narodowy.

Małgorzata Janowska

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole