Home » Bez kategorii » Wycieczka do Pszczyny

Wycieczka do Pszczyny

29 września br. klasy 7A, 7B i 8A z wychowawczyniami pojechały na wycieczkę do Pszczyny. Odwiedziliśmy Zagrodę Żubrów, którą założył książę pszczyński w 1885 r. , otrzymując za stado jeleni 4 żubry z Puszczy Białowieskiej. Podziwialiśmy też jelenie, daniele i sarny. Spacerując po Zabytkowym Parku Pszczyńskim, dotarliśmy do pałacu księcia i księżnej von Pless, gdzie pod opieką przewodnika poznawaliśmy historię tego miejsca oraz tajemnice komnat i salonów pełnych myśliwskich trofeów, stylowych mebli, luster, kryształowych żyrandoli i bibelotów z dalekich podróży. Na koniec wycieczki zwiedziliśmy skansen- Zagrodę Wsi Pszczyńskiej. Wycieczka była żywą lekcją historii, sztuki, przyrody i doskonałą okazją do integracji wszystkich uczestników i rekreacji na świeżym powietrzu.

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole