Home » Bez kategorii » Wycieczka kl 1,2,3 do Krakowa z RPO

Wycieczka kl 1,2,3 do Krakowa z RPO

Dnia 02 grudnia 2017 roku uczniowie klas I-III, biorący udział w zajęciach z matematyki w ramach programu Unii Europejskiej „Rozwój kompetencji kluczowych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Gminie Wadowice”, pojechali na wycieczkę do Krakowa do Collegium Maius. Zwiedzali wystawę „Świat zmysłów”. Jest to wystawa interaktywna, co oznacza, że tematykę prezentują specjalne modele interaktywne, obsługiwane przez zwiedzającego. Dzieci korzystając z instrukcji, miały możliwość samodzielnie wykonać pomiar lub prostą obserwację. W ten sposób poprzez zabawę i samodzielne działanie mogły poznać różne zjawiska i odkrywać tajniki funkcjonowania narządów zmysłu. Ponad 30 stanowisk prezentowało najprzeróżniejsze zagadki, ciekawostki związane z podstawowymi zmysłami człowieka: wzroku, słuchu, węchu i dotyku. Odkrywanie ich odbywało się w trzech salach. Uczniowie poprzez doświadczenia dowiedzieli się, w jaki sposób zmysły mogą nas oszukać i w jaki sposób my możemy oszukać nasze zmysły. Następnie na dziedzińcu uczelni odbyły się warsztaty. Uczniowie rzucali dwoma kostkami i dzielili się na grupy- liczby parzyste i nieparzyste. W ten sposób zostały przybliżone uczniom zagadnienia rachunku prawdopodobieństwa. Po zajęciach  zwiedzili krakowski rynek i Sukiennice, a następnie udali się na obiad. Po obiedzie dzieci pełne wrażeń ruszyły w drogę powrotną. Wycieczka zakończyła się o 15.00.

Dorota Nowicka

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole