Home » Bez kategorii » Wycieczka klas trzecich do Beskidzkiego Centrum Nauki „Naukotechnika” w Świnnej koło Żywca

Wycieczka klas trzecich do Beskidzkiego Centrum Nauki „Naukotechnika” w Świnnej koło Żywca

16 października uczniowie klas: 3a i 3b wzięli udział w pokazie „Ciekły azot”, który przybliżył magię i tajemnice niskich temperatur. Przeprowadzone doświadczenia wyglądały bardzo efektownie – było dużo „dymu”, wybuchów. Ponadto dzieci miały możliwość zwiedzić interaktywną wystawę naukową, której celem była nauka przez zabawę. Na sali znajdowały się stanowiska, na których dzieci samodzielnie wykonywały doświadczenia fizyczne. Nie zabrakło również iluzji optycznych oraz łamigłówek logicznych. Na koniec uczniowie wzięli udział w warsztatach geologicznych – poznawali i rozróżniali skały i minerały występujące na naszej planecie. Wycieczka dostarczyła dzieciom przede wszystkim wiedzy z fizyki i geografii oraz mnóstwo pozytywnych i niezapomnianych emocji.

                           Ewa Śniegowska, Barbara Wider-Jakubs

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole