Home » Bez kategorii » Wyprawa do Lanckorony klasy 6a

Wyprawa do Lanckorony klasy 6a

Malowniczo położona Lanckorona była celem pieszej wycieczki klasy 6a, która wyruszyła w drogę ze stacji kolejowej Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. Wieś, z jednym z najbardziej stromych rynków w Europie, przez prawie sześć wieków posiadała prawa miejskie i zaszczytny tytuł miasta królewskiego nadany przez Kazimierza Wielkiego. O tym władcy przypominają górujące nad miejscowością ruiny zamku ufundowanego przez króla na początku jego panowania ok. 1345 roku. Trasa piesza pozwoliła nie tylko na podziwianie krajobrazów w kolorach jesieni, ale także na odwiedzenie jednego z kościołów na Kalwaryjskich Dróżkach – Grobu Matki Bożej na granicy Kalwarii Zebrzydowskiej i Brodów nad rzeką Cedron.

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole