Home » Bez kategorii » Zajęcia plenerowe RPO – matematyka

Zajęcia plenerowe RPO – matematyka

W dniach 6  i 7 maja 2019 r. w ramach projektu RPO – zajęć matematycznych dla klas piątych i szóstych – odbyły się plenerowe lekcje w terenie pt. „Jaki jest wiek drzewa?” Uczniowie wykonywali pomiary obwodów drzew w okolicy naszej szkoły, a potem stosując wzory, szacowali wiek drzew. Następnie porównywali wiek okolicznych drzew z wiekiem budynku naszej szkoły. Najstarsze ze zmierzonych drzew ma około 130 lat i znajduje się na pobliskich plantach – jest młodsze od budynku szkoły.

Połączenie nauki z działaniami praktycznymi dało uczniom wiele satysfakcji i dostarczyło pozytywnych wrażeń.

Monika Dudek i Katarzyna Mużydło

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole