Home » Bez kategorii » Zawody w czwórboju lekkoatletycznym

Zawody w czwórboju lekkoatletycznym

W dniu 20 maja 2022r. nasza szkoła była organizatorem zawodów w czwórboju LA na szczeblu miejsko – gminnym. Czwórbój lekkoatletyczny to cztery konkurencje: bieg na 60 m ze startu niskiego, rzut piłeczką palantową na odległość, skok w dal lub skok wzwyż oraz bieg na 600 m (dziewczęta) lub 1000 m (chłopcy). Szkołę reprezentuje 6 zawodników, każdy obowiązkowo startuje we wszystkich konkurencjach. Wyniki każdego zawodnika przeliczane są na punkty według tabel lekkoatletycznych. Na wynik szkoły składa się 5 najwyższych wyników. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta i chłopcy z rocznika 2009 i młodsi. Zespół dziewcząt zajął 3 miejsce ?, a zespół chłopców ? 1 miejsce uzyskując jednocześnie awans do zawodów powiatowych. Indywidualnie wśród dziewcząt z naszej szkoły najlepsza okazała się Beata Wądolny z klasy 6a, natomiast wśród chłopców najlepszy okazał się Miłosz Jura z klasy 7a. Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych w kolejnym etapie ???Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele WF ?

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole