Home » Bez kategorii » Zerówka w bibliotece

Zerówka w bibliotece

Dzieci z OP odwiedziły BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek z całego świata.
Dzieci wysłuchały z uwagą przeczytaną przez panią bibliotekarkę bajkę Brzydkie kaczątko metodą teatrzyku kamishibai. Pani bibliotekarka przeprowadziła pogadankę na temat zachowania w bibliotece, o zasadach wypożyczania książek oraz jak dbać o książki. Pokazała dzieciom, gdzie znajdują się regały z książkami dla nich. Następnie dzieci mogły wypożyczać książki, które rodzice będą im codziennie czytać w domu. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.
Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Na zakończenie chłopcy i dziewczynki otrzymały zakładki do książek, które pięknie ozdobiły według własnych pomysłów.
Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.