26.04.2019 r. w naszej szkole wystąpił Teatr Kurtyna z przedstawieniem profilaktycznym „Jestem królem zamku”. Uczniowie klas 0-III przenieśli się w świat baśni do królestwa, w którym władzę przejmuje młody król, Lucjusz. Król, aby stać się mądrym i dobrym władcą, musi pokonać wiele własnych słabości.

Bajka ta uczy, jak właściwie się zachować w sytuacjach zwycięstwa i porażki, jak dbać o zdrowie własne i innych oraz kreuje środowisko sprzyjające zdrowemu stylowi życia. Ukazuje podstawowe zasady bezpieczeństwa, kształtuje umiejętność przestrzegania obowiązujących reguł oraz nawiązywania i podtrzymywania relacji z rówieśnikami. Bohaterzy pokazują, jak radzić sobie z własnymi emocjami  i jak wyrażać własne emocje.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem oglądali perypetie młodego króla. Żywo reagowali na pytania kierowane w stronę publiczności.

Po spektaklu uczniowie z klas I b oraz II b brali udział w warsztatach profilaktycznych, których celem było uświadomienie uczniom negatywnego wpływu hałasu na zdrowie i życie człowieka. Aktorzy Teatru Kurtyna rozmawiali z uczniami na temat ciszy. W praktyczny sposób pokazali, co to jest harmonia i hałas. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach i miło spędziły czas.

                                       Agata Gębala

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole