Home » Bez kategorii » Andrzejki – wspaniała okazja do dobrej zabawy…

Andrzejki – wspaniała okazja do dobrej zabawy…

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Są okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Zgodnie z tą tradycją 22 listopada w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana impreza andrzejkowa. Świętowanie rozpoczęły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I- III. Zabawa trwała od godz. 10.45-12.35, a prowadziły ją Aleksandra i Zuzanna z klasy 7a oraz DJ Kuba z klasy 7b. Dzieci kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, tańczyły i bawiły się przy dźwiękach znanych i lubianych hitów. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych zabaw, m.in.: taniec na gazecie, walkę o krzesło czy też taniec z balonem. Było wiele radości, uśmiechów i wspólnego śpiewu. Następnie zabawę rozpoczęli nieco starsi – uczniowie klas IV – VI. Nasza szkolna młodzież bawiła się przy rytmach najbardziej znanych twórców współczesnej muzyki pop i dance. Nie zabrakło polskiego hip hopu. Zabawę uświetniły atrakcje przygotowane przez koleżanki z 7a oraz wspaniałe ciasta upieczone przez kochanych rodziców. Wszystkie dzieci czekają już na kolejną zabawę!


                                                                                                                       Opracowanie: Agnieszka Bogunia

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole