Home » Bez kategorii » APEL PORZĄDKOWO – WYCHOWAWCZY

APEL PORZĄDKOWO – WYCHOWAWCZY

15 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 7A przybliżyli uczniom klas 4-6 temat tolerancji. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, że tolerancja, to: „Uznawanie czyichś poglądów, wierzeń, czyjegoś postępowania, różniących się od własnych, wyrozumiałość” – według słownika. Pojawiły się również  znane cytaty,  takie jak: „Największą mądrością jest umieć jednoczyć, nie rozbijać.” – Stefan Wyszyński, „Musimy kochać zarówno tych, których poglądy podzielamy, jak i tych, z którymi się nie zgadzamy. I jedni i drudzy bowiem trudzili się, szukając prawdy, i jedni, i drudzy pomagali nam ją znaleźć”. – Św. Tomasz z Akwinu.  Pod koniec apelu przedstawiono uczniom propozycję zasad, którymi warto się kierować:
1. Ponieważ serdeczność jest możliwa, nie ma powodu, by obywać się bez niej.
2. Codziennie rozmawiajcie choć trochę ze sobą.
3. Nieustannie próbuj stawać się lepszym.
4. Szanuj siebie.
5. Okazuj współczucie innym.
6. Bądź uprzejmy. Miłość nie dopuszcza złych manier.
7. Odkrywaj dobre i piękne cechy ludzi, nawet wtedy, gdy czynią oni wszystko, by to ukryć.
8. Nie bój się rozdźwięków i kłótni: jedynie zmarli i obojętni nigdy nie sprzeczają się.
9. Nie pozwól, by owładnęły tobą małe irytacje.
10. Uśmiechnij się! Uśmiech jest lekarstwem na wiele dolegliwości.

Całość części artystycznej apelu zakończyła piosenka „Tolerancja” Stanisława Soyki.

Na zakończenie Pani Dyrektor Mariola Bryndza wraz z nauczycielami polonistami wręczyła nagrody zwycięzcom Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Pani wicedyrektor Elżbieta Leń przypomniała również najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania się uczniów w szkole.

Katarzyna Mużydło

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole