Home » Bez kategorii » Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

3 maja 1791r. Sejm Wielki uchwalił pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą na świecie po amerykańskiej, konstytucję. Corocznie upamiętniamy ten fakt, a 3 maja jest dniem wolnym od pracy i nauki. Również w tym roku odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowali go uczniowie klas VIII SP oraz klasy IIb pod kierunkiem p. M. Dudek, p. R. Berneckiej, E. Korzeniak i p. P. Suprona. Za przygotowanie muzyczne uczniów odpowiedzialna była p. Bogumiła Kowalczyk, a dekoracje p. J. Kozak. Teksty piosenek, wiersze, hymn Polski odśpiewany przez całą społeczność szkolną zachęciły do chwili refleksji nad tym, czym jest Wolność, Ojczyzna i Patriotyzm.

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole