Home » Bez kategorii » Apele porządkowo – wychowawcze w szkole podstawowej

Apele porządkowo – wychowawcze w szkole podstawowej

30 listopada 2017 r. uczniowie z klasy VI b na apelu porządkowo – wychowawczym poruszyli poważny problem uzależnienia od alkoholu, papierosów, narkotyków, internetu, telefonu, a nawet plotek.

Osoba uzależniona poświęca coraz więcej czasu na wykonywanie swojej ulubionej czynności. Zaczyna kłamać, wykonywać ją w ukryciu, żeby uniknąć ewentualnych wyrzutów. Staje się agresywna i zamyka się w swoim świecie. Osoba traci kontakt z rzeczywistością. Całe jej życie krąży wokół obiektu uzależnienia, przez co cierpią jej relacje z rodziną i otoczeniem. Przyznanie się do uzależnienia nie jest proste, bo oznacza przyznanie się do swoich słabości. Jest to podstawowy warunek rozpoczęcia leczenia i początek drogi do normalności.

Na koniec apelu Pani Wicedyrektor Elżbieta Leń, pani Małgorzata Jenejova i pan Jerzy Kozak wręczyli nagrody za osiągnięcia sportowe, współpracę z Samorządem Uczniowskim i konkurs fotograficzny.

W tym dniu odbył się również apel wychowawczy klas 0-III, na którym zostały wręczone nagrody dla uczniów, którzy brali udział w konkursach szkolnych: Szkolnym Konkursie Recytatorskim, konkursie na Podobiznę Ulubionego Misia  oraz konkursie „We All Love Paddington Bear”.  Ponadto wręczono nagrody za zbiórkę makulatury. Na koniec odbyła się recytacja wierszy laureatów Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.

Małgorzata Opyrchał – Żak

Dorota Nowicka

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole