Home » Articles posted by admin (Page 2)

Author Archives: admin

Intensywne polsko-hiszpańskie spotkania uczniów dobiegły końca…

Intensywne polsko-hiszpańskie spotkanie uczniów w Szkole Podstawowej nr 2 zakończyło się w piątek 29 maja. Aby złagodzić gorycz rozstania, ostatni dzień poświęciliśmy na zabawę, tańce, śpiewy oraz… słodkości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które wniosły swój wkład w to niezapomniane wydarzenie:
Pani Anna Baca
Rada Rodziców SP nr 2 w Wadowicach
Wydział Promocji Urzędu Miasta w Wadowicach
Informacja Turystyczna w Wadowicach
Pan Piotr Wyrobiec – Dyrektor WCK #WCK
Muzeum Miejskie w Wadowicach
#sowawadowice
Pani Dorota Balak – Prezes Wadoviana #lgdWadoviana
Pani Marzena Maślanka #starkifunpark
Cukiernia Słodki Jesz
#cukierniaslodkijeszwadowice Plac Jana Pawła II 21 Wadowice
Ciastkarnia Kago #ciastkarniakago os. Kopernika 10 Wadowice
Biuro Podróży Gramada Wadowice

Organizacja spotkania: Iwona Majkowska – Kochan, Monika Dudek, Agnieszka Bogunia oraz nauczyciele i pracownicy SP nr 2

Czwarty dzień polsko–hiszpańskiego spotkania – Kalwaria Zebrzydowska

W czwartek 28 maja uczniowie z Polski i Hiszpanii wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby podziwiać Sanktuarium Pasyjno-Maryjne wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podróż rozpoczęliśmy pociągiem, a następnie pieszo odkrywaliśmy uroki tego niezwykłego miejsca, poznając jego historię oraz podziwiając piękne górskie krajobrazy. Naszym przewodnikiem była wyjątkowa osoba – pani Małgorzata Opyrchał – Żak, wieloletnia nauczycielka historii w naszej szkole.
Spacer był doskonałą okazją do integracji, rozmów oraz odrobiny wysiłku fizycznego wśród soczystej leśnej zieleni. Całość zakończyła wspólnie zjedzona pizza, na którą zasłużyli wszyscy piechurzy.
Serdecznie dziękujemy pani Małgosi za przewodnictwo, poświęcony czas i przemiłą atmosferę wędrówki

Opiekunowie:
Iwona Majkowska – Kochan
Agnieszka Bogunia

Trzeci dzień polsko–hiszpańskiego spotkania: warsztaty w kuchcikowie

Jeżeli myślimy o polskiej kuchni, to oczywiście stawiamy na pierogi z owocami!
Uczniowie naszej szkoły oraz hiszpańscy goście zmierzyli się w Kuchcikowie z trudną sztuką wyrabiania, wałkowania i lepienia ciasta, aby po ugotowaniu degustować efekty własnej pracy. Całość dopełniły wykonane przez uczniów desery w zaskakującej formie słodkiej doniczki!
Prowadzenie warsztatów: Joanna Wojnowska

Opiekunowie:
Iwona Majkowska-Kochan
Monika Dudek

TURNIEJ PIERWSZEJ POMOCY RZEDMEDYCZNEJ „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ RATOWNIKIEM”

W SP4 w Wadowicach naszą szkołę reprezentował zespół z kl. 6a-Lena, Nadia , Wiktor i Michał. Konkurs miał formę drużynową i składał się z dwóch etapów-częsci teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z ratownictwa medycznego. Drugi etap polegał na praktycznym udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym osobom -pozorantom. W turnieju brało udział 11 drużyn. Nasz zespół zajął siódme miejsce, ale byliśmy najmłodszą drużyną.
Już po zakończeniu rywalizacji uczniowie postanowili , że nadal będą doskonalić się w udzielaniu pierwszej pomocy i wezmą udział w kolejnym turnieju

Trzeci dzień polsko–hiszpańskiego spotkania: Muzeum Miejskie w Wadowicach

W trzecim dniu wizyty zabraliśmy naszych hiszpańskich gości do Muzeum Miejskiego w Wadowicach, gdzie pod wspaniałym przewodnictwem p. Marty Dybczyk poznaliśmy historię miasta, sylwetkę wybitnego wadowiczanina – Kazimierza Bulasa oraz rzeźbiarza Jędrzeja Wowro.
W czasie warsztatów zmierzyliśmy się z trudną sztuką kaligrafii oraz wykonaliśmy pamiątkowe ptaszki nawiązujące do lokalnej twórczości. Dużo radości sprawiła wszystkim możliwość przymierzenia strojów z okresu międzywojennego.
Serdecznie dziękujemy pracownikom Muzeum za wspólnie spędzony czas, życzliwe przyjęcie i ogrom wiedzy dostarczonej w trakcie wizyty.

Opiekunowie:
Iwona Majkowska-Kochan
Monika Dudek

Drugi dzień polsko–hiszpańskiego spotkania: Skansen w Sidzinie

Wspólna wizyta uczniów naszej szkoły oraz gości z Hiszpanii w Skansenie w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej – to okazja, aby „przenieść się w czasie” i zobaczyć, jak żyli mieszkańcy podbeskidzkich wsi w ubiegłych stuleciach. To także wspaniałe miejsce na posmakowanie lokalnych przysmaków, plener fotograficzny i wspólną zabawę.

Opiekunowie:
Iwona Majkowska-Kochan
Monika Dudek

#Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej


Pierwszy dzień polsko – hiszpańskiego spotkania

Pierwszy dzień polsko – hiszpańskiego spotkania w Wadowicach upłynął pod znakiem integracji, poznawania szkoły, miasta oraz trudnej fonetyki języka polskiego. Nasi goście z okolic Alicante wraz z uczniami SP2 wzięli udział w zabawach językowych, ruchowych i artystycznych, a następnie ruszyli w trasę kolejką turystyczną, aby poznać najciekawsze zakątki Wadowic. Na koniec na uczestników czekała degustacja lokalnego przysmaku – kremówki.

Opiekunowie:
Iwona Majkowska-Kochan
Monika Dudek

Spotkanie uczniów z pisarką Agnieszką Frączek

27 maja 2026 r. w Bibliotece Publicznej w Wadowicach odbyło się spotkanie autorskie z panią Agnieszką Frączek – autorką pełnych humoru książek dla dzieci. Pisarka opowiadała jak powstają jej książki, jak rozpoczęła swoją przygodę z pisaniem oraz skąd czerpie pomysły na twórczość. Uczniowie klasy 1a poznali m.in. książkę biograficzną „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”, a także wysłuchali kilku zabawnych wierszy. W drugiej części spotkania autorka odpowiadała na pytania dzieci. Na koniec uczniowie otrzymali autograf pisarki z dedykacją w zakupionych przez siebie książkach.

Zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny „NIEWIDZIALNE DZIECI – Czasu nie można kupić”

Dni Wadowic

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole