Home » Bez kategorii » Bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły

Bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły

Jak co roku w okresie jesiennym uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w spotkaniu  z policjantem  Powiatowej Komendy  Policji  w Wadowicach  – st. aspirant  Małgorzatą Hombesh. Spotkania odbyły się w trzech turach na poziomach klas. W klasach młodszych tematem  było bezpieczeństwo w drodze do szkoły i umiejętność zachowania się w sytuacjach trudnych. Pani policjant  uświadamiała uczniom niebezpieczeństwa, jakie zagrażają im w domu lub na ulicy. Przypomniała  zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcała do wyposażenia ubiorów i plecaków  w elementy odblaskowe. Zwróciła uwagę na lepszą widoczność na drodze uczniów w jasnej odzieży. W klasach starszych opowiedziała o odpowiedzialności  prawnej młodego człowieka i zagrożeniach cyberprzemocą, jakie czyhają na młodego internautę. Podając przykłady, uświadamiała, jak wiele różnorodnych niebezpieczeństw czai się w sieci. Często młodzi ludzie są prześladowani, zastraszani, nękani, wyśmiewani w sms-ach, e-mailach, witrynach internetowych, na forach dyskusyjnych  i portalach społecznościowych.

Takie spotkania odbywają się w naszej szkole regularnie w ramach projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.           

Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

                                                                                                           Małgorzata Jenejova

                                               

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole