Home » Bez kategorii » „Cheer, cheer, cheer the year…” – wspólne śpiewanie na ekranie.

„Cheer, cheer, cheer the year…” – wspólne śpiewanie na ekranie.

We wtorek, 17 grudnia 2019 roku, uczniowie klas 3a i 3b mieli okazję spotkać się z rówieśnikami z czterech krajów europejskich: Włoch, Francji, Turcji i Ukrainy, aby złożyć sobie życzenia świąteczno – noworoczne i przekazać pozdrowienia w języku angielskim. Jak to możliwe? Wszystkie szkoły biorące udział w spotkaniu realizują projekt na platformie e-Twinning, skupiającej uczniów i nauczycieli pragnących rozwijać współpracę międzynarodową. Tematem obecnego projektu są zadania związane z książką – klasyką literatury dziecięcej – pod tytułem „Charlie i fabryka czekolady”. Angielski tytuł projektu brzmi „Whose chocolate factory is it?”. W jego ramach, uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej realizujący innowację pedagogiczną pn. „Let’s play, talk, sing”, wykonują prace plastyczno – językowe, których efekty prezentowane są uczniom z innych szkół. W trakcie spotkania online uczestnicy wykonali rysunek pt. „Happiness factory”, który był …wykonywany jednocześnie w pięciu krajach. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu cyfrowego narzędzia http://colorillo.com  pozwalającego na symultaniczne nanoszenie linii na ekran komputera. 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach rysowali za pomocą myszki komputerowej, a efekty swojej pracy i elementy nanoszone przez inne szkoły widzieli na ekranie tablicy multimedialnej.
Kulminacyjnym punktem spotkania było wspólne odśpiewanie piosenki o tematyce noworocznej. 
Z pięciu szkół i pięciu krajów popłynęły słowa: 
„Cheer, cheer, cheer the year, new one’s just begun, 
celebrate with all your friends, cheer for everyone”,
będące jednocześnie życzeniami dla wszystkich uczestników spotkania. Noworoczna videokonferencja została zorganizowana w ramach działań projektu Erasmus+ pn. „Uczyć – ciekawiej, nowocześniej, efektywniej”. Jednym z jego celów jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego i stwarzanie możliwości do wykorzystania języka obcego w praktyce. Wspólne śpiewanie piosenki na pewno przyczyniło się do wzrostu motywacji do uczenia się nowych słówek, a sądząc po zadowolonych minach uczniów spotkanie z rówieśnikami (nawet poprzez ekran komputera)dostarczyło dużo radości. 
                                   Iwona Majkowska – Kochan

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole