Home » Bez kategorii » Co kraj, to obyczaj, czyli Święta Wielkanocne na całym świecie

Co kraj, to obyczaj, czyli Święta Wielkanocne na całym świecie

Dzisiaj po raz ostatni przyszliśmy do szkoły przed przerwą wiosenną. Podczas apelu przygotowanego przez klasę IIB przypomnieliśmy sobie polskie tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi i poznaliśmy nowe, bardzo ciekawe zwyczaje panujące podczas świąt w innych krajach.

Dowiedzieliśmy się dlaczego królowa Wielkiej Brytanii rozdaje pensy, gdzie Easter Bunny ukrywa czekoladowe jajeczka i kiedy odbywają się wyścigi...jajek. Na prezentacji multimedialnej podziwialiśmy zdjęcia najpiękniejszych kiermaszy świątecznych, drzewek zdobionych jajkami czy ogromnych ognisk, które pali się podczas świąt w krajach niemieckojęzycznych. Już wiemy, że w Szwecji czekoladowe jajeczka gubią skrzydlate dzwony, a w Hiszpanii podziwiać można największe procesje wielkanocne. Zawędrowaliśmy także na inne kontynenty. Teraz już wiemy, że w Stanach Zjednoczonych paradowanie w kapeluszach ozdobionych jajkami i kwiatami to nie ostatni krzyk mody, a wieloletnia świąteczna tradycja bardzo chętnie kultywowana przez Amerykanów. Podczas apelu poznaliśmy wiele angielskich i niemieckich słówek związanych ze Świętami Wielkanocnymi, a także obejrzeliśmy życzenia przysłane przez naszych rówieśników z Syberii i Hiszpanii. Dziewczyny z klasy IIA gimnazjum również nagrały życzenia, a efekt ich pracy mogliśmy podziwiać nie tylko my, ale przede wszystkim uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół zagranicznych.

Małgorzata Nogala

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole