Home » Bez kategorii » „CzyTOmania – Wadowicki Festiwal Książki”

„CzyTOmania – Wadowicki Festiwal Książki”

24 września uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas 4b, 5b  6b udali się do Wadowickiej Biblioteki Publicznej na spotkania z autorami literatury dziecięcej Panią Anną Czerwińską- Rydel oraz Panem Wiesławem Drabikiem. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach „Fantastycznej czyTOmanii”  czyli IV edycji Wadowickiego Festiwalu Książki.
„CzyTOmania – Wadowicki Festiwal Książki” to autorski projekt biblioteki, którego głównym celem jest promocja czytelnictwa oraz ukazanie biblioteki jako miejsca stwarzającego warunki do pogłębiania pasji i zainteresowań. W ramach festiwalu odbywają się zarówno spotkania autorskie ze znanymi pisarzami, jak też różnego typu warsztaty dla dzieci i młodzieży.
W tym roku „czyTOmania” odbywa się w dniach 24 – 25 września i w dużej mierze jest poświęcona fantastyce. Jest to ukłon w stronę Stanisława Lema – czołowego przedstawiciela polskiej fantastyki naukowej, którego uznano literackim patronem 2021 roku.

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole