Home » Bez kategorii » „Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć” (J.Korczak)

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć” (J.Korczak)

14 października 1773 r. Sejm Rzeczpospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej – pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na każdym szczeblu. Od tej pory dzień ten uznawany jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel. Recytacje wierszy przeplatane były piosenkami w wykonaniu zespołu Moderato oraz uczniów klasy 2b. Utwory „Nasza Pani ” i „Samba „bardzo się podobały, publiczność tańczyła razem z aktorami. Na koniec życzenia wszystkim pracownikom szkoły: Nauczycielom, Pracownikom administracji i obsługi złożyły Panie Dyrektor mgr Gabriela Kwarciak oraz Wicedyrektor mgr Magdalena Ledwoń, a także Przewodnicząca SP nr 2 wraz z uczniami klasy 2b. Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy 2b, 6b, 7b oraz zespół wokalny Moderato.

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole