Home » Bez kategorii » ERASMUS – wyjazd do Estonii

ERASMUS – wyjazd do Estonii

Mamy szczęście uczestniczyć w projekcie #ErasmusPlus ze wspaniałymi partnerami, z którymi współpracujemy od kilku lat. Tym razem nasi gospodarze – szkoła Paju Kool w estońskiej Narvie – zaprosiła nas w swoje progi, aby zaprezentować swoje atuty. W czasie zwiedzania #KseniaKaleis, nauczycielka języka angielskiego, opowiedziała o zajęciach, jakie prowadzone są w placówce, programie „Przerwy w ruchu”, motywującym uczniów do aktywności fizycznej oraz o zajęciach rękodzieła, w których uczestniczą uczniowie niepełnosprawni haftując, tkając, klejąc, szyjąc i zdobiąc małe arcydzieła, które mogliśmy kupić na szkolnym stoisku. W trakcie zajęć integracyjnych wysłuchaliśmy piosenek świątecznych śpiewanych przez partnerów z Włoch ?? i Hiszpanii ??, nauczyliśmy naszego ??ludowego tańca – polki i bawiliśmy się świetnie w czasie gier i zabaw prowadzonych przez animatorkę z muzeum w Narvie. Całość spotkania podsumowała #NataljaVarkki, koordynatorka projektu w Estonii, która podziękowała delegacjom za przybycie, koordynatorom za zorganizowanie i przeprowadzenie mobilności uczniowskich oraz zaprosiła na degustację pysznego tortu z dekoracją w formie nazwy projektu – „European Cultural Heritage out of the classrooms”.?? #PajuKool thanks for your hospitality and kindness♥️

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole