Home » Bez kategorii » Gminny Konkurs Języka Angielskiego

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

W pierwszym Gminnym Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów klas VII i VIII, który odbył się 17 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Choczni naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Matthew Matuszyk z kl. 8b i Julia Pławny z kl. 7b. Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszym, przeprowadzonym w listopadzie 2019 roku uczestnicy zmierzyli się z testem leksykalno – gramatycznym, który wyłonił najlepszych dwudziestu finalistów. Etap drugi polegał na przedstawieniu jury prezentacji multimedialnej na temat: „Jak smakuje świat, czyli co warto spróbować w podróży!”. Uczestnicy musieli wykazać się biegłością językową, oryginalną interpretacją tematu, a także opanowaniem, gdyż pokaz przed jurorami dostarczał dodatkowych emocji. Występy wszystkich uczestników były niezwykle ciekawe i stały na bardzo wysokim poziomie. Matthew zaprezentował zebranym informacje na temat najdroższych potraw świata, natomiast Julia połączyła wiadomości o jedzeniu, podróżowaniu i językach. Za swój występ zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

Opr. Iwona Majkowska – Kochan

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole