Home » Bez kategorii » „Herbatka z Erasmusem+” w Szkole Podstawowej nr 2

„Herbatka z Erasmusem+” w Szkole Podstawowej nr 2

Jako beneficjent programu „Erasmus+” Szkoła Podstawowa nr 2 w Wadowicach włączyła się w organizację międzynarodowego wydarzenia „Erasmus Days 2019”. Ta inicjatywa to forma promowania programu Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń młodzieży i sportu na lata 2014 – 2020, którego całkowity budżet wynosi 14,7 miliardów euro. W ramach „Erasmus Days 2019” pomiędzy 10. a 12. października na całym świecie odbyło się 3994 wydarzeń, w tym 194 w Polsce.  Szkoła Podstawowa nr 2 zaprosiła uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych na „Herbatkę z Erasmusem”, inaugurującą projekt pt. „Uczyć – ciekawiej, nowocześniej, efektywniej”, który będzie realizowany przez kolejne dwa lata szkolne. Wydarzenie miało miejsce we czwartek 10. października 2019 roku. 

Oprócz zapoznania się z szczegółami programu uczniowie (oczywiście przy tytułowej herbatce i ciasteczkach) obejrzeli prezentację multimedialną na temat Hiszpanii, przygotowaną przez szkołę partnerską – I.E.S. Francisco Garcia Pavon z Tomelloso, w której Hiszpanie przedstawili swój kraj, a szczególnie najbliższy im  region – Kastylię – La Manchę. Zadaniem oglądających było nie tylko zrozumienie treści prezentacji (w języku angielskim), ale także zapamiętanie jak największej ilości szczegółów, w celu osiągnięcia jak najwyższego wyniku w ułożonej przez autorów prezentacji grze Kahoot. Gra, jak każda rozgrywka online,  wymagała od uczniów szybkiego refleksu, dobrej pamięci i błyskawicznego zrozumienia poleceń. Na pewno było to doskonałe  ćwiczenie czytania ze zrozumieniem w języku angielskim.
Z kolei uczniowie klasy 8A mieli okazję doskonalić umiejętność posługiwania się językiem angielskim w mowie w trakcie spotkania online z rówieśnikami z Hiszpanii. Wideokonferencja odbyła się na platformie e-Twinning i składała się z pytań, które naprzemiennie zadawali sobie uczniowie polscy i hiszpańscy. W ciągu godzinnej konwersacji zapytano o wiele kwestii dotyczących codziennego życia szkolnego, spędzania wolnego czasu, a nawet wakacji.
Wydarzeniem towarzyszącym „Herbatce z Erasmusem” był konkurs na logo projektu „Uczyć – ciekawiej, nowocześniej, efektywniej”, do którego zgłoszono 12 prac. Zostały one wykorzystane do oprawy plastycznej wydarzenia. 
„Herbatka z Erasmusem” w ramach „Erasmus Days 2019” została zorganizowana przez Zespół Projektowy, składający się z nauczycieli przygotowujących się do mobilności zagranicznych: Agnieszkę Bogunię, Mariolę Bryndzę, Monikę Dudek, Agatę Gębalę, Iwonę Kozioł – Ponikiewską, Katarzynę Mużydło, Pawła Suprona, Iwonę Urbaś, Iwonę Majkowską – Kochan (koordynatora projektu). 

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole