Home » Bez kategorii » Jak zostać dobrym wolontariuszem?

Jak zostać dobrym wolontariuszem?

W dniu 21.09.2018 r. 22 uczniów należących do Szkolnego Klubu Wolontariatu pojechało na wycieczkę do Mini ZOO w Inwałdzie. Był to dla nich radosny czas odpoczynku, zabawy, poznawania się wzajemnie oraz obserwacji zwierząt i przyrody. Na wycieczce odbyły się również warsztaty pt.: „Jak zostać dobrym wolontariuszem?”, przygotowane i przeprowadzone przez uczennice z klasy III b gimnazjum. Dowiedzieliśmy się, co znaczy słowo wolontariat, jakie cechy powinien mieć wolontariusz i jak powinien się zachowywać wobec osób, którym chce nieść pomoc. Wycieczka sprawiła, że mogliśmy poznać nasze oczekiwania wobec pracy w wolontariacie i zaplanować konkretne działania na najbliższe miesiące. Bardzo dziękujemy Gabrysi i Marysi za warsztaty i prosimy – trzymajcie za nas kciuki, by nasze działania przyniosły jak najwięcej dobra.  
                                                  Iwona Bzowska

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole