Home » Bez kategorii » KWIETNIOWE ŚWIĘTA ZWIĄZANE Z KSIĄŻKAMI

KWIETNIOWE ŚWIĘTA ZWIĄZANE Z KSIĄŻKAMI

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypada 2 kwietnia.  Święto to obchodzimy w dniu urodzin znanego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena /autora takich utworów jak: „Królowa Śniegu”, „Dziewczynka z zapałkami” czy „Calineczka”/ . Święto zostało zainicjowane w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY).

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta nie została wybrana przypadkowo. W tym dniu przypadają rocznica urodzin lub śmierci wielu wybitnych pisarzy ważnych dla literatury światowej /np. Williama Szekspira czy Miguel de Cervantesa/.

Święta te niech przypomną nam, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa książka i umiejętność czytania. Już Mikołaj Rej pisał: „A to miej na pilnej pieczy, abyś czytał, kiedy tylko możesz.”

Przypominamy również:

w zakładce Biblioteka, znajdziecie wiele interesujących propozycji spędzenia wolnego czasu.

Bibliotekarze

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole