Home » Bez kategorii » Lekcja wychowania fizycznego z wykorzystaniem aplikacji cyfrowej

Lekcja wychowania fizycznego z wykorzystaniem aplikacji cyfrowej

W ramach wdrażania i upowszechniania efektów szkoleń zrealizowanych w ramach projektu Erasmus+ pn. „Uczyć – ciekawiej, nowocześniej, efektywniej” w dniu 20.05.2022 roku, klasa 7b zaplanowała lekcję mającą na celu przetestować aplikacje związane z aktywnością fizyczną. Lekcja odbywała się w formie gier i zabaw ruchowych przy użyciu hula-hop z wykorzystaniem aplikacji „ZeppLife”.  Podczas prawie 40-minutowego treningu, udało nam się spalić ok. 230 kcal. Aplikacje tego typu pomagają m.in. mierzyć ilość kroków przebytych w ciągu dnia oraz poziom tętna, ustalać harmonogram snu. Przydają się również osobom z różnymi chorobami np: w aplikacji „Zdrowie” możemy zaznaczyć godziny podania insuliny lub użycia inhalatora. Dzięki lekcji dziewczęta z klasy 7 uświadomiły sobie że tego typu aplikację pomagają nie tylko zaplanować aktywność fizyczna, ale również mogą ułatwić codzienne czynności. Dodatkowo, zachęcają młodych ludzi do korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnej w codziennym życiu. 

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole