Home » Bez kategorii » MATEMATYCZNE POTYCZKI 2018

MATEMATYCZNE POTYCZKI 2018

W dniu 22 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach odbył się Gminny Konkurs „Matematyczne Potyczki 2018 – Wszystko jest liczbą” pod honorowym patronatem Burmistrza Wadowic. Organizatorem konkursu jest dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach – Mariola Bryndza. W komisji konkursowej pracę podjęły nauczycielki matematyki: Magdalena Kuźma ze Szkoły Podstawowej w Kleczy Dolnej, Jolanta Kasperek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Choczni, Monika Dudek oraz Katarzyna Mużydło ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach.

Bardzo cieszymy się, że konkurs staje się coraz bardziej popularny wśród szkół naszej gminy. W zmaganiach konkursowych udział wzięły trzyosobowe drużyny reprezentujące 10 szkół Gminy Wadowice. Konkurs składał się z dwóch części: pierwsza to rozwiązywanie zadań otwartych i zamkniętych, natomiast druga to wykonanie instrukcji matematycznej. Druga część konkursu wymagała od uczniów nie lada wyobraźni, ponieważ przez pół godziny musieli się wcielać w organizatora wyjazdu dla pewnej rodziny. Celem podróży były różne kraje Unii Europejskiej. Do zadań drużyn należało wykonanie kalkulacji oraz wypełnienie karty wyjazdu (mapa, flaga, opis).

Zwycięzcami konkursu okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach. Miejsce drugie zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach, a trzecie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Zawadce. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności matematycznych, jaki zaprezentowali.

 

Monika Dudek, Katarzyna Mużydło

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole