Home » Bez kategorii » Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

„Ojczyzna moja – to ta ziemia droga,
Gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga,
Gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła
W polskiej mnie mowie pacierza uczyła” .

To słowa patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej. W tym wyjątkowym dla naszego kraju dniu uczniowie młodszych klas pod opieką pani Jadwigi Pacut i Joanny Wojnowskiej zaprezentowali część artystyczną, która rozpoczęła obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kościele Św. Piotra Apostoła. Po mszy nastąpił przemarsz i uroczyste złożenie kwiatów przez panią dyrektor i delegację uczniów pod Pomnikiem Żołnierzy XII Pułku Piechoty Ziemi Wadowickiej. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za liczny udział w obchodach.

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole