W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów nasza szkoła przeprowadziła działania profilaktyczne dotyczące spożywania napojów energetycznych przez dzieci i młodzież. Coraz częściej młodzi ludzie sięgają po tego typu produkty, nie zdając sobie sprawy z ich negatywnego wpływu na organizm. Nadmierne spożywanie napojów energetyzujących może powodować m.in. problemy z koncentracją, zaburzenia snu, rozdrażnienie, a także niekorzystnie wpływać na pracę serca i układu nerwowego.
W ramach działań profilaktycznych pedagog szkolny oraz psycholog przeprowadzili lekcje poświęcone szkodliwości picia napojów energetycznych. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jakie składniki zawierają energetyki oraz jakie mogą być konsekwencje ich regularnego spożywania.
Dodatkowo na terenie szkoły została przygotowana gazetka informacyjna poświęcona temu tematowi. Zawarte na niej materiały i ciekawostki miały na celu zwiększenie świadomości uczniów oraz zachęcenie ich do dbania o zdrowy styl życia i wybierania zdrowszych sposobów na zdobywanie energii.









