Home » Bez kategorii » Czwarty dzień polsko–hiszpańskiego spotkania – Kalwaria Zebrzydowska

Czwarty dzień polsko–hiszpańskiego spotkania – Kalwaria Zebrzydowska

W czwartek 28 maja uczniowie z Polski i Hiszpanii wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby podziwiać Sanktuarium Pasyjno-Maryjne wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podróż rozpoczęliśmy pociągiem, a następnie pieszo odkrywaliśmy uroki tego niezwykłego miejsca, poznając jego historię oraz podziwiając piękne górskie krajobrazy. Naszym przewodnikiem była wyjątkowa osoba – pani Małgorzata Opyrchał – Żak, wieloletnia nauczycielka historii w naszej szkole.
Spacer był doskonałą okazją do integracji, rozmów oraz odrobiny wysiłku fizycznego wśród soczystej leśnej zieleni. Całość zakończyła wspólnie zjedzona pizza, na którą zasłużyli wszyscy piechurzy.
Serdecznie dziękujemy pani Małgosi za przewodnictwo, poświęcony czas i przemiłą atmosferę wędrówki

Opiekunowie:
Iwona Majkowska – Kochan
Agnieszka Bogunia

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole