W czwartek 28 maja uczniowie z Polski i Hiszpanii wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby podziwiać Sanktuarium Pasyjno-Maryjne wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podróż rozpoczęliśmy pociągiem, a następnie pieszo odkrywaliśmy uroki tego niezwykłego miejsca, poznając jego historię oraz podziwiając piękne górskie krajobrazy. Naszym przewodnikiem była wyjątkowa osoba – pani Małgorzata Opyrchał – Żak, wieloletnia nauczycielka historii w naszej szkole.
Spacer był doskonałą okazją do integracji, rozmów oraz odrobiny wysiłku fizycznego wśród soczystej leśnej zieleni. Całość zakończyła wspólnie zjedzona pizza, na którą zasłużyli wszyscy piechurzy.
Serdecznie dziękujemy pani Małgosi za przewodnictwo, poświęcony czas i przemiłą atmosferę wędrówki
Opiekunowie:
Iwona Majkowska – Kochan
Agnieszka Bogunia











