Home » Bez kategorii » Pielgrzymka klas 3a i 3b

Pielgrzymka klas 3a i 3b

19 maja klasy 3a i 3b pod opieką s. Weroniki, p. J.Pacut i p. A. Boguni wraz z towarzyszącymi rodzicami udały się na pokomunijną pielgrzymkę. Pierwszym punktem była Czerna i Klasztor Karmelitów Bosych, gdzie uczniowie poznali historię tego miejsca, zwiedzili Muzeum Karmelitańskie i Muzeum Misyjne oraz przeszli na krótki spacer do pobliskiego parku z pięknymi stacjami drogi krzyżowej.

Następnie wszyscy udali się do Sanki do Kościoła św. Jakuba, a zarazem Sanktuarium Matki Boskiej Pani Saneckiej – Matki Oczekiwanego Macierzyństwa.

Mszę świętą odprawił ksiądz Jarosław Żmija, proboszcz wadowickiej bazyliki. Dzieci żarliwie modliły się do cudownego obrazu Matki Bożej oraz złożyły intencje i prośby.

Podczas mszy ksiądz proboszcz opowiedział o cudach i wzruszających historiach, które miały miejsce w tutejszej parafii, ale i nie tylko tutaj, za wstawiennictwem Maryi.

Po mszy świętej wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz dobrze się bawili . W drodze powrotnej niespodzianką były pyszne lody.

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole