Home » Bez kategorii » Pij na zdrowie!

Pij na zdrowie!

W dniu 2 marca 2018 r. naszą szkołę odwiedziła Aleksandra Pawlik, nasza była uczennica,  a obecnie uczennica kl.3  III-go Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Prof. JózefaTischnera w CKZiU. Przedstawiła uczniom klas 7 i gimnazjum wyniki ankiety dotyczącej spożywania popularnych napojów przez młodzież. Ankieta ta została przeprowadzona w ostatnim tygodniu przed feriami.  Uczniowie poznali statystyki i informacje na temat ich ulubionych napoi. Tytuł całej akcji to: „Pij na zdrowie”, czyli jakie napoje są najlepsze dla naszego organizmu. Jest to akcja prozdrowotna przeprowadzona w ramach XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Głównym celem akcji jest uświadomienie rówieśnikom tego, co piją, przekonanie ich do czytania składu zawartego na etykietach oraz zachęcenie do sięgania po zdrowe napoje, czyli wodę czy naturalne soki owocowe i warzywne.

                                                                                                          Anna Wojtyła – Żydek

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole