Home » Bez kategorii » POBIJANIE REKORDU CZYTANIA W JEDNYM MOMENCIE

POBIJANIE REKORDU CZYTANIA W JEDNYM MOMENCIE

W dniu 7 czerwca 2018 r., w ramach III edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, spotkaliśmy się na boisku szkolnym. Uczniowie mieli okazję poczytać sobie, to co lubią, w gronie koleżanek i kolegów. Akcja skierowana była także do tych, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania. Wszyscy uczestnicy mogli się przekonać, że książka nie musi kojarzyć się z przykrym obowiązkiem, ale z relaksem i rozrywką. Czytali uczniowie, nauczyciele, dyrekcja i obsługa szkoły. Symbolem akcji jest bicie rekordu liczby czytających uczniów w jednym momencie. To wszystko ma uświadomić skalę przedsięwzięcia i być motywacją dla uczniów. W poprzedniej akcji, zorganizowanej przez naszą szkołę, wzięło udział 411 uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. W tym roku czytało 395 osób. Podczas imprezy odbyły się liczne konkursy, uczniowie recytowali wiersze o książce i śpiewali piosenki. Akcji towarzyszył korowód przebierańców – bohaterów książek.

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole