Home » Bez kategorii » PODCHODY MATEMATYCZNE – ŚLADAMI UNII EUROPEJSKIEJ

PODCHODY MATEMATYCZNE – ŚLADAMI UNII EUROPEJSKIEJ

Dnia 06.02.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach odbył się drużynowy konkurs Podchody Matematyczne – Śladami Unii Europejskiej. Projekt ten realizowany był przez uczniów klas II A oraz II C gimnazjum pod opieką pań: Katarzyny Mużydło oraz Moniki Dudek. „Przed rozpoczęciem gry musieliśmy przygotować notatkę o wybranym okresie rozwoju Unii Europejskiej. Swoje stanowiska ozdobiliśmy własnoręcznie przygotowanymi flagami państw unijnych” – Jakub Łudzik. 

„Każda klasa wybrała trzyosobowe delegacje, które stanęły w boju o wygraną. Ich zadaniem było dostanie się do ukrytych stanowisk z zadaniami matematycznymi. Uczniowie organizujący konkurs czekali na delegacje z przygotowanymi pytaniami oraz tekstami do przeczytania.” –Oliwia Kiełbasa.

„Wszystkie zadania zostały zapakowane do kopert a następnie sprawdzone. Uczniowie byli bardzo uśmiechnięci i zadowoleni. Dzięki współpracy i zaufaniu każdej drużynie udało dotrzeć się do końca. Było to miłe doświadczenie, które mogłam przeżyć z koleżankami i kolegami ze szkoły. Projekt nie udałby się oczywiście bez pomocy pań nauczycielek matematyki, które wspierały nas i motywowały  do pracy.” – Julia Balcarczyk.
„Wszystkie klasy poradziły sobie doskonale i wykazały się inteligencją oraz doskonałą pamięcią. Walka była wyrównana i zacięta. Zwycięzca może być jednak tylko jeden…
Uczniowie klas drugich, którzy w ramach projektu przygotowali konkurs, również mieli ręce pełne roboty. Najpierw zajęli się układaniem tekstów oraz pytań, następnie udekorowali swoje stanowiska, aby na koniec postawić delegacje przed trudnymi zadaniami!
Koniec końców konkurs odbył się bez żadnych problemów, a wszyscy rzetelnie wykonali swoje zadania. Wszyscy pomagający przy tworzeniu zawodów mogą być z siebie dumni, praca przyniosła oczekiwane rezultaty! Klasowe delegacje również wywarły na nas ogromne wrażenie- znaleźliśmy mnóstwo ukrytych talentów!
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a współtwórcom dziękujemy za owocną współpracę ;).” – Oliwia Kiełbasa.

”Uważam że projekt wypadł świetnie,  wszyscy spisali się na medal.”- Kacper Pilch.

„Moim zdaniem była to świetna zabawa, mam nadzieję, że klasy uczestniczące w tych podchodach dobrze się bawiły.” – Oliwia Kiełbasa.

WYNIKI KONKURSU

2B 36,5 pkt I miejsce
7A 36 pkt II miejsce
2C 33 pkt III miejsce
2A 29,5 pkt  
3A 28,5 pkt  
3B 28 pkt  
7B 27 pkt  

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole