W dniach od 3 do 7 września 2018r. na mocy poniższych zarządzeń przeprowadzona będzie rekrutacja uczniów na zajęcia realizowane w ramach projektu
„ROZWÓJ KOMPETENCJI KLUCZOWYCH WŚRÓD UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH W GMINIE WADOWICE”:
Wszystkie chętne osoby do udziału w zajęciach, proszone są o wypełnienie:
formularza rekrutacyjnego,
oświadczenia uczestnika projektu,
monitoringu uczestnika projektu
dostępnych w załączniku:
Formularz rekrutacyjny – Formularz-SPNr2-Wadowice
Oświadczenie uczestnika projektu – Oświadczenie
Monitoring Uczestnika – Monitoring Uczestnika-zmiana 21.08.2018
Wypełniony formularz, podpisany przez opiekuna i uczestnika projektu (dziecko) w odpowiednich miejscach należy przynieść do szkoły. Pozostawić go można w sekretariacie szkoły lub u wychowawcy.
Lista wolnych miejsc:
1. Zajęcia wyrównawcze z matematyki klasa I – 8 miejsc
2. Koło zainteresowań matematyka klasa I – 8 miejsc
3. Zajęcia pozalekcyjne z edukacji przyrodniczej klasa I – 15 miejsc
4. Zajęcia dodatkowe – programowanie klasa I – 15 miejsc
5. Zajęcia dodatkowe – programowanie klasa IV – 2 miejsca
Klauzula informacyjna kliknij aby otworzyć
Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie w ramach projektu RPO
Wycieczka kl 1- 3 do Krakowa z RPO
Dnia 02 grudnia 2017 roku uczniowie klas I-III, biorący udział w zajęciach z matematyki w ramach programu Unii Europejskiej „Rozwój kompetencji kluczowych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Gminie Wadowice”, pojechali na wycieczkę do Krakowa do Collegium Maius. Zwiedzali wystawę „Świat zmysłów”. Jest to wystawa interaktywna, co oznacza, że tematykę prezentują specjalne modele interaktywne, obsługiwane przez zwiedzającego. Dzieci korzystając z instrukcji, miały możliwość samodzielnie wykonać pomiar lub prostą obserwację. W ten sposób poprzez zabawę i samodzielne działanie mogły poznać różne zjawiska i odkrywać tajniki funkcjonowania narządów zmysłu. Ponad 30 stanowisk prezentowało najprzeróżniejsze zagadki, ciekawostki związane z podstawowymi zmysłami człowieka: wzroku, słuchu, węchu i dotyku. Odkrywanie ich odbywało się w trzech salach. Uczniowie poprzez doświadczenia dowiedzieli się, w jaki sposób zmysły mogą nas oszukać i w jaki sposób my możemy oszukać nasze zmysły. Następnie na dziedzińcu uczelni odbyły się warsztaty. Uczniowie rzucali dwoma kostkami i dzielili się na grupy- liczby parzyste i nieparzyste. W ten sposób zostały przybliżone uczniom zagadnienia rachunku prawdopodobieństwa. Po zajęciach zwiedzili krakowski rynek i Sukiennice, a następnie udali się na obiad. Po obiedzie dzieci pełne wrażeń ruszyły w drogę powrotną. Wycieczka zakończyła się o 15.00.
Dorota Nowicka
Wycieczka do Babiogórskiego Parku Narodowego w Zawoi – klas 4 – 6
W dniu 25 listopada 2017 r. uczniowie klas 4-6, w ramach zajęć przyrodniczych realizowanych z projektu „Rozwój kompetencji kluczowych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Gminie Wadowice”, uczestniczyli w wycieczce do Babiogórskiego Parku Narodowego. W czasie wycieczki uczniowie brali udział w zajęciach terenowych „Odkrywamy Królową Beskidów”, podczas których zapoznali się z charakterem terenu Babiej Góry.
Oprócz tego uczyli się rozpoznawać gatunki drzew iglastych, na podstawie charakterystycznych cech igieł i szyszek, oraz gatunki zwierząt. Druga część zajęć miała miejsce w budynku Parku Narodowego, były to warsztaty edukacyjne „Cztery Pory Roku”. Uczestnicy wycieczki rozpoznawali gatunki zwierząt i roślin charakterystyczne dla okolic Babiej Góry. Oglądali zdjęcia zrobione w parku podczas różnych pór roku, rozpoznawali głosy zwierząt. Jedna z grup w czasie zajęć poznała zasady gospodarowania w parku. Uczniowie stworzyli schemat zależności między człowiekiem a roślinami i zwierzętami na terenie Parku. Doszli do wniosku, że chcąc chronić przyrodę, trzeba podjąć wiele przemyślanych działań. Po zajęciach udaliśmy się na pyszny obiad, a następnie w drogę powrotną do Wadowic. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z mile spędzonego czasu i nowo zdobytej wiedzy.
Anna Wojtyła-Żydek
Teresa Malczyk
Wycieczka do Babiogórskiego Parku Narodowego w Zawoi
18 listopada 2017 roku uczniowie klas I- III, biorący udział w zajęciach przyrodniczych organizowanych w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Gminie Wadowice”, byli na wycieczce edukacyjnej w Babiogórskim Parku Narodowym w Zawoi. Mali przyrodnicy uczestniczyli w zajęciach terenowych prowadzonych na szlaku parku. Dzieci poznawały charakterystyczną dla parku roślinność, szukały tropów i śladów zwierząt. W budynku obejrzały prezentację multimedialną „Cztery pory roku na Babiej Górze”, mogły obejrzeć zwierzęta a nawet usłyszeć odgłosy lasu. Nie obyło się bez konkursów i zakupu pamiątek.
Barbara Wider- Jakubas
Rozwój kompetencji kluczowych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Gminie Wadowice
W naszej szkole rozpoczęły się pierwsze zajęcia edukacyjne dla uczniów realizowane w ramach projektu: „Rozwój kompetencji kluczowych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Gminie Wadowice”. Realizujemy zajęcia z matematyki, przedmiotów przyrodniczych i programowania. Część zajęć ma charakter wyrównawczy pozostałe mają charakter wykraczający poza standardowy program nauczania. Projektem zostali objęci uczniowie klas I- VI SP.
Lista osób zakwalifikowanych do projektu
„Rozwój kompetencji kluczowych wśród uczniów
szkół podstawowych i gimnazjalnych w Gminie Wadowice”
Ogłoszenie rekrutacji do projektu „Rozwój kompetencji kluczowych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Gminie Wadowice” wraz z dokumentacją.
Termin rekrutacji: 22-29 września 2017r.
Rozwój kompetencji kluczowych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Gminie Wadowice
Z przyjemnością informujemy, iż Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania z RPO WM w ramach Poddziałania 10.1.3. Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne. Gmina Wadowice ze swoim projektem pn. Rozwój kompetencji kluczowych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Gminie Wadowice uzyskała 202 pkt. na 220 pkt. maksymalnych do zdobycia i zalazła się na 7 miejscu listy rankingowej.
Zgodnie z wnioskiem realizacja projektu rozpocznie się od sierpnia 2017r. a zakończy w lipcu 2019r.
W projekcie tym bierze udział min. Szkoła Podstawowa nr 2 w Wadowicach, ul. Sienkiewicza 9.
W ramach projektu prowadzone będą dodatkowe zajęcia z matematyki, informatyki, przyrody z wykorzystaniem metody eksperymentu.
Uczniowie będą brać udział w wycieczkach naukowych. Pracownie informatyczna, przyrodnicza i matematyczna zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt oraz pomoce dydaktyczne.
BLOG – Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej w Gminie Wadowice
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)
Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej w sprawie Rekrutacji Dodatkowej
Regulamin rekrutacji dodatkowej
Regulamin rekrutacji z ankietami
Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej projektu
„Mobilność kadry edukacji szkolnej”
Wyniki rekutacji
Z przyjemnością informujemy, że projekt edukacyjny Gminy Wadowice pn. „Podniesienie jakości i efektywności pracy szkół i przedszkoli z terenu Gminy Wadowice poprzez rozwijanie kompetencji kadry edukacji szkolnej” został zatwierdzony do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej”, którego beneficjentem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.
Przyznana kwota dofinansowania dla projektu wynosi 298 009,00 EUR, co stanowi równowartość kwoty 1 262 246,92 PLN.
Projekt będzie realizowany przez Gminę Wadowice w konsorcjum z jej jednostkami organizacyjnymi: Zespołem Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach, Zespołem Szkół Publicznych nr 2 w Wadowicach, Zespołem Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach, Zespołem Szkół Publicznych w Wysokiej, Zespołem Szkół nr 1 w Choczni, Zespołem Szkół nr 2 w Choczni, Zespołem Szkół w Jaroszowicach, Szkołš Podstawową w Babicy, Przedszkolem Publicznym nr 1 w Wadowicach, Przedszkolem Publicznym nr 2 w Wadowicach, Przedszkolem Publicznym nr 3 w Wadowicach, Przedszkolem Publicznym nr 5 w Wadowicach, Przedszkolem Publicznym w Choczni.
Uczestnikami projektu będą dyrektorzy i nauczyciele tych placówek, którzy wyjadą na zagraniczne szkolenia językowe i metodyczno – językowe. Ze szkoleń skorzysta 108 pedagogów. Realizacja tego projektu ma na celu podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia oraz kompetencji pracowników naszych szkół i przedszkoli. Udział w projekcie umożliwia szkołom i przedszkolom poprawę jakoci pracy w wybranych obszarach oraz nawišzanie lub pogłębienie współpracy międzynarodowej. Uczestnicy projektów nauczyciele i szeroko rozumiana kadra edukacyjna zyskują szansę poznania nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania, które można wykorzystać w codziennej pracy dydaktycznej, oraz zdobycia praktycznych doświadczeń, które pomogą w realizacji celów placówek oświatowych.
Raport placówki: Szkoła Podstawowa nr 2 w Wadowicach
na zakończenie Projektu
„Podniesienie jakości i efektywności pracy szkół i przedszkoli z terenu Gminy Wadowice poprzez rozwijanie kompetencji kadry edukacji szkolnej”.
Dyrektor: mgr inż. Mariola Bryndza
Koordynator: Iwona Majkowska – Kochan
Raport power – czytaj cały raport
Plakat projektu
Zakończona została podstawowa rekrutacja uczniów do udziału w Projekcie „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II”.
Listy uczniów zakwalifikowanych do Projektu dostępne są w sekretariacie.
Godziny pracy Szkolnego Punktu Informacji i Kariery (SPInKa) sali 108:
wtorek
13.45 -14.30
14.40 -15.25
czwartek
12.50 – 13.35