Home » Bez kategorii » Spanish friends, we wish you a Merry Christmas…

Spanish friends, we wish you a Merry Christmas…

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który łączy ludzi i pozwala celebrować świateczno – noworoczne tradycje. O tym, że każdy kraj ma swoje zwyczaje wiedzieliśmy od dawna. O tym, jak święta i Nowy Rok obchodzą Hiszpanie, dowiedzieliśmy się w trakcie spotkania online z uczniami szkoły #iesfranciscogarciapavon z Tomelloso. W videokonferencji wzięły udział chętne uczennice z klasy 6-8, przygotowane przez nauczycieli języków obcych. Opowiedziały o polskich tradycjach, takich jak wypiekanie pierników, dekorowanie choinki, śpiewanie kolęd i świętowanie Wigilii. Hiszpańscy uczniowie, wraz z nauczycielką #AnaSevillaNieto przygotowali prezentację o bożonarodzeniowych smakołykach, zwyczajach noworocznych oraz obchodzeniu święta Trzech Króli. Na koniec życzyliśmy sobie wszystkiego dobrego wspólnie śpiewając „We wish you a Marry Christmas”.
Spotkanie było realizowane w ramach projektu Erasmus+ pn. „Uczyć – ciekawiej, nowocześniej, efektywniej” i zorganizowane na platformie eTwinning.

                          Iwona Majkowska – Kochan

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole