Home » Bez kategorii » Spotkanie policjantów z uczniami SP Nr 2

Spotkanie policjantów z uczniami SP Nr 2

28 września  uczniowie całej szkoły, podzieleni na niewielkie grupy, uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Policji: asp sztab. Małgorzatą Hombesch i asp. sztab. Zbigniewem Przybkiem z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy  Powiatowej Policji w Wadowicach.
Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. W trakcie pogadanki zwrócono uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, na placach zabaw, omówiono  sposoby  unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślono, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Uczniowie odpowiadali na zadawane pytania. W trakcie scenek dzieci wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uświadomiono uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy, że
codziennie mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.   
Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Policjantów.
Na zakończenie uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I otrzymali kamizelki odblaskowe, które  wykorzystają na wycieczkach i różnego typu wyjściach poza budynek szkoły.
Pozostali uczniowie  otrzymali breloki lub taśmy odblaskowe.

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole