Home » Bez kategorii » ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Drugi kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasza szkoła solidaryzuje się z wszystkimi osobami dotkniętymi spektrum autyzmu. Dlatego włączyliśmy się w ogólnopolski wirtualny marsz pod hasłem „Otwieramy drzwi na świat dla autyzmu”. Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie „Otwórzmy Drzwi na Świat” z Andrychowa. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy 2b w geście solidarności ubrały się na niebiesko, zrobiliśmy zdjęcia i przesłaliśmy je do stowarzyszenia. Wcześniej odbyły się lekcje dotyczące akceptacji i zrozumienia, w jaki sposób osoby z autyzmem postrzegają świat. Dzieci bardzo zaangażowały się w to przedsięwzięcie.

Iwona Bzowska

otwórz

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole