Home » Bez kategorii » Światowy Dzień Ubogich

Światowy Dzień Ubogich

25 listopada 2018 r. dziesięciu wolontariuszy z naszej szkoły włączyło się w przygotowanie spotkania dla ubogich z naszego miasta organizowanego przez Siostry Albertynki pracujące w Kuchni Brata Alberta działającej przy Parafii Ofiarowania NMP. Pomagaliśmy w przygotowaniu stołów z poczęstunkiem, ciepłej kawy i herbaty, wspieraliśmy rozmową i uśmiechem. Spotkanie to było organizowane w ramach Światowego Dnia Ubogich. Święto  zostało ustanowione w listopadzie 2016 roku przez papieża Franciszka w Liście Apostolskim Misericordia et Misera i ma na celu otwarcie naszych serc na osoby potrzebujące w najbliższym otoczeniu.

                                        Iwona Bzowska

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole