Home » Bez kategorii » Szkoła promująca zdrowie – Lekcja o hałasie w 5b

Szkoła promująca zdrowie – Lekcja o hałasie w 5b

Hałas towarzyszy społeczności szkolnej niemal cały czas, zwłaszcza w czasie przerw. Mając na uwadze jego szkodliwy wpływ na zdrowie dzieci – klasa 5b wzięła udział w lekcji – Hałas szkodzi zdrowiu. Celem lekcji było uświadomienie negatywnych wpływów hałasu na samopoczucie i zdrowie człowieka. Uczniowie wymieniali źródła hałasu, różnicowali dźwięki na przyjemne i nieprzyjemne. Wykonali doświadczenie – Grający kieliszek, czyli dlaczego potarty kieliszek wydaje dźwięk?. W grupach uczniowie wykonali plakat pt „Szkodliwość hałasu”.

Hałas jest wszędzie. Atakuje nas w domu, szkole, pracy. Natężenie dźwięku na przerwie dochodzi do 110 dB – to tyle, ile emituje pracujący młot pneumatyczny. W polskiej szkole średnie natężenie hałasu to 100 decybeli, przy czym 90 decybeli powoduje osłabienie i ubytek słuchu.

Klasa 5b aktywnie uczestniczyła w lekcji. Dobrze się bawili oraz zdobyli wiadomości przydatne w życiu codziennym.

                                                                           Teresa Malczyk

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole