Szkoła promująca zdrowie

Zawartość przełącznika
Certyfikat Przynależności do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Wadowicach otrzymała prestiżowy certyfikat Przynależności do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Tytuł przyznała Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak oraz koordynator ds. Szkół Promujących Zdrowie Artur Puciłowski. Szkoła Promująca Zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami i społecznością lokalną systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej.

Teresa Malczyk

Walka z hałasem oraz poprawa bezpieczeństwa na przerwach.

W roku szkolnym 2017/18 nasza Szkoła weszła do Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Wieloletnie działania Zespołu ds. Szkoły Promującej Zdrowie, którą kierowała Pani mgr Alicja Grabska, zakończyły się sukcesem.     

Zamierzamy nadal kontynuować pracę nad problemem zdrowia w naszej Szkole. Podjęliśmy kolejny etap pracy. Będziemy realizować program  – Walka z hałasem oraz poprawa bezpieczeństwa na przerwach.

Hałas jest zjawiskiem niepożądanym, powoduje rozdrażnienie, uczucie znużenia, zmęczenie całego organizmu, a w szczególności narządu słuchu. Hałas wpływa negatywnie na kondycję człowieka. Osoby narażone na ciągły hałas cierpią na bóle głowy, zawroty oraz bezsenność.Występują u nich zaburzenia wzroku i słuchu. Wpływ hałasu na człowieka jest często bagatelizowany, ponieważ skutki oddziaływania nie są dostrzegane natychmiast. Najbardziej wrażliwi na działania hałasu są młodzi ludzie i małe dzieci.

   T. Malczyk

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole