Regulamin
I. ORGANIZATORZY: Nauczyciele: Anna Bryndza-Gawryła, Joanna Wojnowska.
II. CELE KONKURSU:
- zainteresowanie dzieci poezją dziecięcą,
- rozwijanie zdolności recytatorskich,
- promowanie talentu dzieci,
- kształtowanie wrażliwości na piękno poezji w języku ojczystym,
- motywowanie do występów publicznych,
- uczenie dzieci „zdrowej” rywalizacji.
III. ZASADY I WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE:
– Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – III.
– Każdą klasę może reprezentować maksymalnie dwóch uczestników, wyłonionych
przez wychowawcę podczas eliminacji wewnątrzklasowych.
– Wychowawca zgłasza organizatorom konkursu wyłonionych uczniów w terminie do 3 czerwca 2026 r.
– Uczestnicy indywidualnie recytują wybrany wiersz związany z tematyką konkursu – Polską.
– Czas prezentacji nie może przekraczać 7 minut.
– Prezentacje recytatorskie mogą być wzbogacone o środki teatralne (ruch, gesty, rekwizyty).
IV. KRYTERIA OCENY PREZENTACJI:
Dobór wiersza i jego pamięciowe opanowanie.
Interpretacja wiersza (tempo, intonacja, dykcja, kultura słowa).
Ogólne wrażenie artystyczne (gesty, ruchy, rekwizyty).
V. TERMIN KONKURSU:
Konkurs odbędzie się 11 czerwca 2026 r. o godz. 10.00 w sali teatralnej.
VI. NAGRODY:
Laureatom konkursu zostaną wręczone nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymają oceny
wzorowe z edukacji polonistycznej. Zachęcamy do udziału w konkursie.








