Home » Bez kategorii » Szopka w Bazylice Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej

Szopka w Bazylice Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej

17 stycznia 2019 roku pod opieką pani Mirosławy Drabik i pani Małgorzaty Opyrchał – Żak odbyła się wycieczka wychowanek DPS, prowadzonego przez Siostry Nazaretanki w Wadowicach, do kalwaryjskiego sanktuarium. W Bazylice znajduje się jedna z największych szopek w Polsce. Składa się z około 150 elementów, w tym 50 ruchomych. Imponuje rozmiarami i kunsztem wykonania. Tło szopki to nowa panorama o wymiarach 11 na 8 metrów. Uczestniczkom wycieczki bardzo podobały się ruchome postacie. 

                Małgorzata Opyrchał – Żak, Mirosława Drabik

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole