Home » Bez kategorii » „To one są przykładem”

„To one są przykładem”

16. listopada Wadowicka Rada Kobiet ogłosiła wyniki konkursu „To one są przykładem” zorganizowanego z okazji obchodów Dnia Dziewczynki. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce na Sali Sesyjnej w Urzędzie Miejskim. Inspiracją dla uczestników konkursu były nie tylko sławy, takie jak Martyna Wojciechowska czy Maria Skłodowska-Curie, ale również kobiety z najbliższego otoczenia – mamy, babcie czy prababcie. Swoje bohaterki konkursowicze opisywali za pomocą przeróżnych technik – komiksów, wierszy czy obrazów. Konkurs był bardzo trudny – bo jak zmieścić ogromne serce, dobro czy niesamowite sukcesy w dziedzinie nauki na kartce papieru? Komisja konkursowa była jednak pod ogromnym wrażeniem – nie tylko zaangażowania uczestników, ale przede wszystkim wysokiego poziomu prac. Wśród obecnych i nagrodzonych nie zabrakło uczniów naszej szkoły – Julia Balcarczyk otrzymała wyróżnienie za wiersz o prababci. W konkursie brały udział także: Gabriela Martyniak, Żaneta Paczyńska, Julia Czarny oraz Natalia Wykręt. Dziewczęta do konkursu zostały przygotowane przez Panią Marię Skrzypczak – Płaszczycę oraz Alicję Krupnik. Serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Nogala

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. Marii Konopnickiej
ul. Sienkiewicza 9
34-100 Wadowice
tel. 33 823 33 89
e-mail: sp2@wadowice.pl

BIP

Kuratorium Oświaty w Krakowie

Szkoła pamięta

Erasmus+

Facebook

Laboratoria Przyszłości

Owoce i warzywa w szkole